Foto: Toyota Gazoo Racing WRC

Ela rallile kaasa – lingikogu ralli jälgimiseks

Tihti küsitakse minult, kuidas ja mis kanalitest saab ralli ajal info kõige kiiremini kätte, sest ametlikele lehekülgedele jõuavad uudised tihti viitega. Pean tunnistama, et 2015. aastal Rallinaudi blogiga alustades oli seis tunduvalt kehvem, kui praegu – 2019. hooaja eel. Lisaks suurepärasele WRC All live programmile, on rallihuvi Eestis taas kosmilistesse kõrgustesse tõusnud ning ralliuudiseid jagavad kõik uudistekanalid, ralli ajal peetakse otse “live-blogi” ning pigem on keeruline oritenteeruda. Üldiselt – kui tahad võimalikult hästi kursis olla, tulebki hoida mitut kanalit korraga lahti.

Lingikogu ralli jälgimiseks

Püüan siia postitusse koguda kokku infokanalid, mida mina kasutan ralli eel, ajal ning järel info kogumiseks ning uudistega kursis olemiseks. Üldine reegel on see, ametlikesse kanalitesse jõuab info alati viitega, “põnevad” kuulujutud ning info liigub erinevates kommentaariumites, Twitteris ning foorumites, kuid peab arvestama, et nendest kanalitest leitav info ei pruugi alati kõige õigem olla.

Ametlikud kanalid

ViideKirjeldus
WRC ametlik veebileht Ametlik WRC koduleht, info, punktitabelid, sõitjate-etappide tutvustused, pressiteated jms
WRCplusWRC pluss ehk siin leheküljel on kõigi katsete otseülekanded, etappide eelvaated ja kokkuvõtted, põnevad vaheklipid, saated ning sõitjate sisekaamerad kõigilt kiiruskatsetelt. Kahjuks on tegemist tasulise kanaliga, kuid sisu on väga hea ning ülekanded töötavad hästi!
WRC FacebookWRC ametlik Facebooki lehekülg, kuhu postitatakse lisaks ametlikule uudistele ka näiteks otselülitusi teenindusalalt või pressikonverentsilt
Michelini rehvitootja veebMichelini rehvitootja koduleht, kust leiab alternatiivse kanali vaheaegadele (splittidele) ning ralli ajal rehviinfo
RedBull MediaWRC sarja promootori Red Bulli meediale suunatud veebileht, kust leiab nt ametlikud pildigaleriid, uudised, pressiteated jms. Piltide ja videote kasutamiseks tuleb eelnevalt kasutaja registreerida

Tulemused, statistika

ViideKirjeldus
eWRC statistika ja tulemusedPõhjalik ralli tulemuste andmebaas, kus on märkimisväärne infot ka kohalikelt, sh. Eesti rallidelt.
Rally BaseAlternatiivne tulemuste lehekülg
Juwara põhjalik ralli statistikaPõhjalik WRC statistika, põnev avastamisrõõm rallihuvilisele

Podcastid, TV saated, online saated

ViideKirjeldus
Powerstage podcastEestikeelne ralli podcast, mille lühem raadiosaade on eetris ka Kuku raadios. Rallide eelvaateid saab Kuku raadio vahendusel hakata kuulama kolmapäeviti, vahemikus 18.00-18.30 ning kokkuvõtteid teisipäeviti samadel aegadel. 

Raadiosaade "Piloot"

Margus Kiiveri autospordi teemaline raadiosaade

Colin Clarki ralli lauajutud

Legendaarse ralliajakirjaniku ja ralliraadiohääle Colin Clarki arutelud rallimaailmas toimuvast

Total rally studio podcastTotal Rally studio ralli podcast

Foorumid, blogid, sotsiaalmeedia

ViideKirjeldus
Rallihullu sõidupäevik ehk Rauno Paltseri ralliblogiRallihullu sõidupäevik ehk Rauno Paltseri mahukas ajaveeb, kust leiab põhjalikud eelvaated ja ülevaated ka Eesti meistrivõistlustelt. Rallifännile kohustuslik!
Eesti suurim rallifoorumEesti suurim rallifoorum, kus on iga MM etapi "päevateemad" ehk üks kanal, kust ralli ajal infot leida. Alati ei ole kõige õigem info aga väärt kanal info leidmiseks.
Maailma autospordifoorumMaailma autospordifoorum
It gets faster now blogiIngliskeelne ralliblogi, mis keskendub WRC etappide kiiruskatsetele.
World Rally BlogMaailma ralliblogi, kust leiab tihti põnevaid arutelusid rallimaailmas toimuvast
WRC Wings blogiWRC autode aerodünaamika teemaline blogi, huvitav lugemine tehnikahuvilisele
Anthony Warmboldi blogiEndise rallisõitja, Anthony Warmboldi ingliskeelne ralliblogi. Viimane postitus pärineb 2015 aastast, kuid põnevat lugemist leidub sellegipoolest.
Twitter otsingTwitteril tasub ralli ajal pilk peal hoida, mõistlik on kasutada märksõna otsingut, näiteks "WRC"
üles