Suurepärane algus Tänakult Portugali rallil

Autori Margus Kaldma avatar

Esimese rallipäeva lõpuks hoiab suurepärast kiirust näidanud Ott Tänak koos kaardilugeja Raigo Mõlderiga kõrget neljandat kohta. Portugali rallit juhib soomlane Jari-Matti Latvala 11,1 sekundiga briti Kris Meeke ees. Kolmas on norralane Andreas Mikkelsen, kes kaotab liidritele 15,9 sekundit ning Tänak kaotab neljandana omakorda 17,8 sekundit Latvalale. Meie mehele järgneb Hyundai piloot Dani Sordo, kellest Ott avapäeva viimase kiiruskatsega möödus. Valitsev maailmameister Sebastian ogier kuues, Östberg seitsmes, Paddon kaheksas, Neuville üheksas ning Kubica kümnes kaotades Latvalale juba poolteist minutit. Ott Tänaku meeskonnakaaslane Elfyn Evans katkestas juba päeva esimesel kiiruskatsel tehniliste probleemide tõttu. Nii tihedat rallipäeva pole ammu olnud, sisuliselt on ralli TOP8 40 sekundi sees ning suuri tehnilisi probleeme pole kellegil olnud.

Ott Tänakule tunduvad Portugali teed sobima, mees oli isegi üllatunud peale päeva avakatset, kus ta näitas  Hyundai piloodi Sordo järel teist aega. „Võtsin rahulikult ning üritasin mitte rehve ära kulutada,“ sõnas Ott päeva esimese katse lõpus. Hea katsega kerkis ta kolmandale kohale, kuid järgmisel katsel võttis natukene rahulikumalt ning langes viiendaks. Viimasel katsel ennem hooldust võtsid meie mehed aga rehvidest viimast ning olid katsel neljandad vähendades absoluutarvestuses neljandal kohal oleva Sordoga vahet. Esimene katse peale hooldust jäeti kohtunike otsusel ära, sest esimese läbimise ajal süttis raja ääres nullauto, mis omakorda süütas lähedal asuva metsa ning kohtunikud otsustasid turvakaalutustel katse ära jätte. Kuuendal kiiruskatsel näitas ta taas kolmandat aega kaotades katse võitnud Ogierile 2,7 sekundit. Päeva viimast kiiruskatset alustas Ott aga rajult, ta juhtis 3 sekundiga Latvala ees, kuid katse lõpu poole olid tal rehvid juba nii kulunud, et lõpuks kaotas ta 3 sekundit ning oli katsel taas kolmas. Siiski õnnestus tal mööduda Sordost ning tõusis neljandaks, poodiumikohast lahutab meie mehi kõigest 1,9 sekundit.

Ott Tänak oli eelmiselgi aastal Portugalis kiire, kuid katkestas teise päeva hommikul väljasõidu tõttu, loodetavasti õnnestuvad tal asjad seekord paremini ning suudab hea kiiruse korralikuks tulemuseks vormistada. Kindlasti ootavad rallifännid homset võistluspäeva suure huviga, sest uus Ford tundub Otile sobivat ning mehel on enda sõnul veel kiirust varuks.


Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga