Sebastian Ogier Monte Carlo ralli testikatsel

Monte Carlo ralli eelvaade

Autori Margus Kaldma avatar

Autoralli maailmameistrivõistluste esimene etapp, Monte Carlo ralli on kohe kohe algamas. Täna õhtul sõidetakse esimesed kaks kiiruskatset kogupikkusega 41km, seega pole tegemist tavapäraste lühikeste publikukatsetega. Eile sõideti ralli testikatse, millel näitas parimat aega vanameister Sebastian Loeb, kellele järgnesid tema meeskonnakaaslane, Kris Meeke ning valitsev maailmameister Sebastian Ogier. Ott Tänak näitas testikatsel paremuselt 12. aega, mis tegelikult ei tähenda midagi. Autorallis kehtib sel hooajal reegel, et kõik tehasemeeskondade sõitjad peavad testikatse läbima vähemalt 3 korral ning kuna autode seadistamine läbimiskordade vahel on lubatud, kasutatakse neid katseid pigem viimaseks auto seadistamiseks, kuivõrd täiega kihutamiseks. Tänak sõnas peale katset hooldusalas, et proovisid esmalt kuiva ilma rehve ning kuna hiljem muutus tee porisemaks, katsetasid nad lumerehve, et saada aimu, kuidas viimased sellistes oludes käituvad.

Sebastian Vs Sebastian duell

Monte Carlo rallit ootavad rallisõbrad kahtlemata iga aasta, tegemist on legendaarse võidukihutamisega, millel valitsevad olud muudavad iga ralli eriliseks ning tulemuse ennustamise väga raskeks. Siiski ootavad kõik rallisõbrad tulist võitlust läbi aegade parima rallimehe, Sebastian Loebi ning viimastel aastatel rallimaailma valitsenud Sebastian Ogieri vahel. Arvatavasti jagavad just need kaks meest poodiumi kõrgemad astmed omavahel ära, teistel pole ilmselt väga palju vastu panna. Sebastian Loeb lõpetas oma rallisõitja karjääri pärast 2013. hooaega, kuid peale seda on ta kaasa löönud erinevates ringraja sarjades teenides viimasel kereautode maailmameistrivõistluse hooajal mitmeid etapivõite. Karjääri lõpetanud rallimehed, kes on hiljem mõne etapi kaasa teinud, on rääkinud, et kuigi sõiduoskus on alles, muutub auto tunnetus ikkagi halvemaks võrreldes nende meestega, kes sõidavad rallit igapäevaselt. Saame näha, kas Loebile on aastane paus mingit mõju avaldanud. Lisaks on küsitav, kas Ogier hakkab hooaega silmas pidades iga hinna eest võitu püüdma, sest kui Loeb teeb kaasa vaid hooaja avavõistluse, on Ogieri eesmärgiks kolmas maailmameistrivõistluste tiitel ehk liigselt riskida võidu nimel pole vajadust. Teine asi on muidugi au ning selle säilitamine, sest keegi ei taha valitseva maailmameistrina kaotada ühekordset comebacki tegevale ralli legendile.

Kas Bouffier üllatab sellelgi aastal?

Kahe prantslase omavahelist võistlust ootavad paljud, kuid kaarte võivad segada ka teised mehed, eesotsas Sebastian Ogieri meeskonnakaaslase, soomlase Jari-Matti Latvala ning prantslase Bryan Bouffieriga, kes saavutas eelmisel aastal Montes teise koha M-Spordi kolmanda auto roolis. Bryan sõitis lisaks Montele eelmisel aastal kaasa Hyundaiga ka Saksamaal ning Prantsusmaal, kuid Monte edu ta korrata ei suutnud. Siiski võib arvata, et temasugune Monte spetsialist võib üllata sellelgi aastal. Citroeni meeskonnas sõidavad lisaks Loebile norrakas Mads Östberg ning inglane Kris Meeke, kes võivad samuti poodiumikohtade jagamisel sõna sekka öelda, kuid peavad võitlust ilmselt pigem viimase poodiumikoha eest. Lisaks neile peab arvestama kindlasti ka eelmisel hooajal head kiirust näidanud VW kolmanda autoga sõitvale norraka Andreas Mikkelseni ning Hyundai pilootide T. Neuville ning D. Sordoga.

Ott loodab lõppu jõuda

Ott Tänak on Montes varem võistlenud ühe korra, kui saavutas 2012. aasta hooajal 8 koha, mida ta ilmselt sel aastal tahaks parandada, kuid erilisi lootusi väga kõrgeks kohaks ei ole. Päris kindlasti ei nõua seda ka Oti meeskonnajuht, M. Wilson, sest Montes kiire olemiseks peab olema sul eelnevaid kogemusi ning ühest korrast kindlasti ei piisa selleks. Tõenäoliselt on Ott koos meeskonnaga võtnud eesmärgiks saavutada TOP 6 koht näidates kohati head kiirust ning stabiilsust. Just see viimane on Otile selle aasta suurim väljakutse. Tõenäoliselt läheb sarnaste eesmärkidega rajale ka Oti meeskonnakaaslane, britt Elfyn Evans, kes sarnaselt Otiga on Montes startinud vaid ühe korra.

Kas Kubica suudab lõpuks kiiruse tulemuseks vormida?

Erameeskondade hulgast võib esile tuua eelkõige endise F1 sõitja Robert Kubica, kes on taas stardis Ford Fiesta WRC autoga ning loodab, et sellel korral õnnestub meeletu kiirus heaks tulemuseks vormistada. Poolakas on läbi hooaegade näidanud kohati ulmelist kiirust, kuid on paraku peaaegu alati üle pingutanud ning ilusa tulemuse rikkunud. Kindlasti loodab ta sel hooajal seda parandada ning alustab selle püüdmist juba Montes, kus on ta samuti ilmselt üsna kiire. Teiseks meheks, keda tasub ralli ajal eriliselt jälgida on ralli keeles “Sebastian III” ehk Suvel Eestiski ERC etapil osalenud Sebastian Chardonnet, kes teeb Montes kaasa Citroen DS3 WRC autol. Noor prantslane on madalamates sarjades näidanud head kiirust ning peetakse just Loebi ning Ogieri mantlipärijaks.

Kindlasti ootab meid ees põnev hooaja avaetapp, kuna sel aastal tuleb tõenäoliselt klassikaline Monte Carlo ralli, kust ei puudu lumi, jää, muda, puhas asfalt ning seda kõike ühel ja samal katsel. Ilmal on alati suur roll olnud Monte Carlos, seega võidab mees, kes suudab kõige paremini autot nendes muutuvates oludes valitseda. Monte Carlo ralli esimesele katsele stardib esimene auto Eesti aja järgi kell 21.21 ning seda katset näeb ka otseülekandes WRC+ keskkonnas. Täpsemat ajakava ning infot otseülekannete kohta saab lugeda siit


Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga