Ametlik! Toyota naaseb WRC sarja

Autori Margus Kaldma avatar

Toyota Motor Corporation president Akio Toyoda lõpetas kaua kestnud spekulatsioonide saaga ning kinnitas tänasel pressikonverentsil Tokyos, et Jaapani autotootja naaseb WRC sarja Toyota Yaris WRCga 2017. aastal.

Toyota WRC auto arendustööde eest vastutab Saksamaal, Cologne linnas baseeruv Toyota Motorsport (TMG) ning esimesed testid on juba Euroopa asfaldi ning kruusateedel läbi viidud.

Prantslane Eric Camilli, kes osales Monte Carlo rallil Ford Fiesta R5 autoga WRC2 arvestuses on valitud esimeseks testsõitjaks. Lisaks tegelevad auto arendusega endine Subaru tehasesõitja Stephane Sarrazin ning kaheksa kordne Soome rallimeister Sebastian Lindholm.

Toyota president Akio Toyoda sõnul külastas ta eelmise aasta Soome MM-etappi ning see jättis talle sügava mulje, „Ralli ajal tulid minu juurde paljud inimesed ja küsisid, et kas Toyota naaseb WRC sarja ning rääkisid meie kuulsusrikkast ajaloost WRC sarjas. See üllatas mind, et inimesed näitasid üles nii suurt huvi ning mäletasid meie kunagist edu sarjas. Viimati osalesime WRC sarjas 1999. aasta seega me faktiliselt naaseme, kuid siiski on tegemist täiesti uue algusega – kõike tuleb teha nullist.“

Praegu käivad auto arendustööd seniste reeglite järgi, kuid muudatused viiakse sisse, kui 2017. aasta hooaja reeglid selguvad.

Toyota oli 90-ndatel rallimaailmas üks edukamaid autotootjaid võites sõitjate meistritiitli neljal ning konstruktorite tiitli kolmel korral legendaarsete sõitjate Carlos Sainzi ning Juha Kankkuneni juhtimisel.

Toyota naasmist WRC sarja tervitas ka WRC sarja promootor, Oliver Ciesla, „Toyotal on pikk ja kuulsusrikas ajalugu autospordis, eriti autorallis ning me oleme väga rõõmsad tervitama neid tagasi WRC sarjas“.


Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga