Legendaarne Fafe kiiruskatse tagasi Portugali ralli kavas

Autori Margus Kaldma avatar

Portugali ralli korraldajad avalikustasid autoralli maailmameistrivõistluste viienda etapi kiiruskatsed ning taaskord on kavas esmakordselt peale 2001. aastat legendaarne Fafe kiiruskatse. Kiiruskatse on kuulus oma kiirete teede, suurte hüpete ning tohutu publikuhuvi poolest. Viimastel aastatel on vahetult ennem Portugali rallit sõidetud seal rallisprint, mis on olnud sõitjatele suurepäraseks käesoojenduseks ralliks.

Fafe kiiruskatse on kavas viimasel päeval ning seda läbitakse kahel korral, kusjuures teine kord on ka Power stage ning seda näidatakse otseülekandes. Autoralli maailmameistrivõistluste viienda etapi võistluskeskus ning kiiruskatsed peetakse esimest korda peale 2001 aastat taaskord riigi põhjapoolses osas. Peale 2001 aasta rallit võeti Portugali ralli autoralli maailmameistrivõistluste kalendrist välja. Tagasi kavva võeti võistlus 2007. aastal, mil oli võistluskeskuseks lõuna pool asuv Algarve, kuid see ei saanud kunagi nii populaarseks,  kui ajalooline võistluskeskus põhja osas.

Selle aasta ralli võistluskeskus asub Matosinhos, mis on Porto lähedal. Ralli peakorraldaja Mario Martins da Silva ei varjanud oma elevust seos võistluskeskuse muutusega „Selle aastasel [Portugali] rallil on eriline aura, kui me naaseme riigi põhjapoolsesse osasse. Ootame suurt publikuhuvi, suuri emotsioone ning põnevat võistlust.“

2014. aasta Fafe rallisprindi video


Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga