Ott Tänak esimese täispika päeva järel endiselt neljas

Autori Margus Kaldma avatar

Monte Carlo ralli esimene täispikk võistluspäev kujunes klassikaliseks Monteks, hommikul tervitasid sõitjaid jäised ning udused teed, mis vaheldusid mudaste ning lumiste lõikudega. Segased olud tähendasid aga sõitjatele tõelist peavalu rehvide valikul. Sellistes oludes pole võimalik 100% õiget valikut teha, kuna kombinatsioon, mis töötab ühel katsel hästi, võib teisel täiesti valeks osutuda, seepärast tuli leida mugav kompromiss. M-Spordi sõitjatele, Ott Tänakule ning Elfyn Evansile see kindlasti kerge ei olnud kogemuste puudumise pärast, kuid mõlemad mehed said oma valikutega üsnagi hästi hakkama. Päeva esimses pooles võitlesid M-Spordi mehed peamiselt omavahel, kuigi Otil õnnestus päeva esimese katsega Latvalast mööduda ja tõusta korraks koguni kolmandaks, kuid järgmisel katsel andis ta koha siiski käest.

Päeva teisel poolel hakkas juhtuma, kõigepealt pani Oti meeskonnakaaslane Evans rehvi valikuga natukene mööda ning seetõttu tegi ühel katsel spinni, mis rikkus rütmi. Terve päeva head kiirust näidanud Robert Kubica sõitis rajalt välja ning kaotas mitmeid minuteid, Kris Meeke autol purunes vedrustus ning päeva suurima draamana riivas Sebastian Loeb kivi, mis lõhkus tema auto vedrustuse. Loeb jõudis küll katse lõppu, kuid kaotab liider Ogierile üle kuue minuti.

Ott liikus terve päeva stabiilse tempoga TOP6 kohtade piirimail, mis andis talle päeva lõppedes neljanda koha nagu päeva alustadeski. Liidrile Sebastian Ogierile kaotab Ott 2 minuti ning 44 sekundiga, kuid kolmandal kohal olevale A. Mikkelsenile vaid 9,6 sekundiga. Oti meeskonnakaaslane on kuues kaotades pool minutit.

Üldiselt on näidanud Ott ning Raigo terve päeva väga küpset sõitu vältides vigasid, millega on kindlasti rahul nii mehed ise, kui ka meeskond. Homme on kavas 4 kiiruskatset, millest esimene peaaegu 20km kiiruskatse algab Eesti aja järgi 10.16


Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga