Tänak Rootsis peale esimest päeva viies!

Autori Margus Kaldma avatar

Ott Tänak on peale Rootsi MM ralli esimest päeva kõrgel viiendal kohal, kaotades liider Andreas Mikkelsenile minuti ning kuus sekundit. Ott alustas päeva hästi, kui päeva esimesel katsel hoidis kuni viimase vaheajani katsel 3-4 kohta, kuid siis tuli sisse viga, mille tõttu kaotas katsevõitjale umbes 15 sekundit. Ajaline kadu ei olnudki väga suur, kuid kindlasti mõjutas see Oti enesekindlust, sest järgnevatel katsetel näitas ta üsna tagasihoidlikku tempot langedes üldarvestuses isegi üheksandaks Robert Kubica selja taha.

Tänaku enda sõnul pingutas ta päeva esimestel katsetel kõvasti ning sisse tulnud apsakast end häirida ei lasknud, kuid küllap see ikkagi natukene rütmi mõjutas. “Meil oli täna raskusi hea rütmi leidmisega, kuid õnneks suutsime läbida kõik katsed ilma suuremate probleemideta, kuigi tingimused olid kohati väga rasked. Ma arvan, et hommikul üritasime me liigselt ning seetõttu ei olnud tempo kõige parem. Päeva teises pooles võtsime rahulikumalt ning rütm oli tunduvalt parem. Homme peame mõningaid asju parandama, kuid üldiselt on väga hea tunne olla TOP 5 hulgas peale esimest päeva” kommenteeris Tänak oma Facebooki fännileheküljel.

Üldarvestuses juhib Rootsi MM rallit norrakas Andreas Mikkelsen, kes sõidab eelmise aasta autoga ajal, kui meeskonna põhisõitjad Latvala ning Ogier saavad nautida uue auto hüvesid. Sellele vaatamata suutis Mikkelsen näidata terve päeva väga häid aegu ning sõitis Ogieri ning Latvalaga ühes tempos püsides pikalt kolmandal kohal. Siis hakkas aga juhtuma. Kõigepealt tegi Ogier vea riivates lumevalli ning kaotades pea 40 sekundit. “Pidurdasin ühes aeglases kurvis liiga hilja ning riivasin lumevalli. Enda viga” sõnas kahekordne maailmameister Ogier peale katset, mis kukutas ta liidrikohalt. Talverallidel kasutavad sõitjad autot õiges sõidujoones hoidmiseks lumevalle toetudes auto tagaosa vastu valli, samas võib lumehang vale nurga all sinna toetades  auto sisse tõmmata ning väga palju aega läheb kaduma. Lisaks tagab palju lund hea sõidutunde, kuid samas on oht väikese sõiduvea puhul lumehange kinni jääda ja kaotada palju aega nagu juhtus J.M Latvalaga. “Sõitsin liiga suure kiirusega, vajusin välja ning jäin kraavi kinni. Auto on korras, jäin lihtsalt kinni” sõnas Latvala üheksanda katse lõpus. Katsevõitjale kaotas ta peaaegu üheksa minutit.

Tänaku meeskonnakaaslane eksis ralli kaheksandal kiiruskatsel, kui riivas lumehange ning jäi lumme kinni. “Me pidurdasime natukene liiga hilja ning seetõttu oli kiirus natukene liiga suur ühes vasakkurvis, seetõttu sõitsime lumehange ning käime kinni”, sõnas Ott Tänaku meeskonnakaaslane. Evans jätkab rallit üldarvestuse kümnendal kohal, kaotades liider Mikkelsenile 2:49.6 .

M-Spordi meeskonnajuht jäi oma sõitjate esitusega suures plaanis rahule, sest mõlemad mehed näitasid, et suudavad lumel konkurentsivõimelisi aegu sõita.”Meil oli tõusude ning mõõnade päev, nii Ott, kui ka Elfyn olid hädas hea rütmi leidmisega hommikustel kiiruskatsetel, kuid päeva edenedes näitasid nad juba tunduvalt paremat kiirust. Mul on kahju, et Elfyn sõitis kaheksandal kiiruskatsel rajalt välja, kuid ta polnud ainus ning ma arvan, et ta suutis näidata, et suudab lumel väga konkurentsivõimeline olla. Ott suutis üldiselt vigasid vältida ning kui ta suudab seda kiirust, mida ta näitas pärastlõunal, natukene tõsta, võib see tähendada väga head lõpptulemust” sõnas M-Spordi meeskonnajuht Malcolm Wilson.

 

Video Tänaku eksimusest päeva esimesel kiiruskatsel


Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga