Tänak Rootsis peale viite katset kaheksas

Autori Margus Kaldma avatar

Ott Tänak on Rootsi MM rallil peale viite katset kaheksandal kohal kaotades liider Sebastian Ogierile minut ning neli sekundit, oma võistkonnakaaslasele Evansile aga vaid kolm sekundit. Ott alustas päeva esimest kiiruskatset võrdlemisi hea tempoga, kuni viimase vaheajani oli ta 3-4 koha peal, kuid läks üks kurv pikaks ning kaotas katse lõpus peaaegu 20 sekundit katsevõitjale. Ott sõitis välja raja tehnilises osas, kuid tal oli õnne, et sai üsna ruttu rajale tagasi. “Legendis oli viga ning seetõttu riivasin lumevalli, mistõttu pidin peatuma ning tagurdama natukene ennem katse lõppu”, sõnas Tänak päeva esimese katse lõpus.

Teistel kiiruskatsetel on Tänak näidanud stabiilselt 7-8 koha aegasid kaotades katsel liidritele keskmisel 18 sekundit. Tänak sõnas neljanda katse lõpus, et teeb endast kõik oleneva ning sõidab nii kiiresti, kui saab, viienda katse lõpus keeldus ta kommentaaridest. Tõenäoliselt on meestel ikkagi peale teise katse väikest eksimust enesekindlusega probleemid ning seetõttu pole ka oodatud kiirust näidata suutnud. Siiski, ralli on alles alguses ning seetõttu muretsemiseks põhjust ei ole, pigem võtta rahulikumalt ning kindlalt lõppu jõuda, kui riskides kihutama hakata.

Kindlasti mängivad rolli ka rajaolud, mis vastupidiselt ootustele on tagumistele meestele pigem halvemad, viiendal katsel kuuendat aega näidanud Britt Kris Meeke sõnas ralliraadiole, et esimesel autol on selge eelis. “Siin katsel oli kindlasti eelis esimestel autodel, korraldajad on rajale kõvasti vett pritsinud ning tee on jääs”, sõnas Britt ralliraadiole.

Rootsi MM rallit juhib viie katse järel Volkswagenil sõitev Sebastian Ogier, kes edestab meeskonnakaaslasi Latvalat 9,6 ning Mikkelseni 19,6 sekundiga. Parim “mitte Volkswagen” ehk neljas on Mads Östberg, kes kaotab 22 sekundit ning viies T. Neuville 36 sekundilise kaotusega. Talle järgnevad Kris Meeke +54, E. Evans + 1:01.5 ning Ott Tänak + 1:04.5

 


Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga