Ott ja Raigo uputasid auto, mehed ise õnneks terved

Autori Margus Kaldma avatar

Ott Tänak koos kaardilugeja Raigo Mõlderiga elasid tänase päeva esimesel kiiruskatsel üle ilmselt oma rallikarjääri ärevaimad hetked, kui nende auto juhitavuse kaotas, rullus üle katuse ning maandus veehoidlas. Kohapealt tulnud uudiste järgi uppus nende auto kõigest 30 sekundiga, kuid meestel õnnestus autost välja saada, ilmselt võivad nad tänast päeva oma teiseks sünnipäevaks lugeda.

Meestega oli kõik korras, kuid rallimaailm ning rallifännid elasid üle väga ärevad hetked, sest peaaegu 20 minutit ei tulnud mitte ühtegi sõnumit meeste tervise kohta. Oti järel startis Hayden Paddon, kellelt ralliraadio uuris katse lõpus, kas ta Otti nägi ning kui Paddon vastas, et ei näinud Otti ega ka ühtegi märki teelt väljasõidust, muutusid inimesed ärevaks. Mõni aeg hiljem saatsid Mehhiko ralli korraldajad helikoperi eestlasi otsida, kuid ka korraldajad ei suutnud meeste asukohta kindlaks teha. Olukord muutus veelgi ärevamaks, kui korraldajad peatasid katse peale Bertellit, kuid õnneks tuli enamvähem kohe peale seda teade, et meestega on kõik korras. Katse peatati ning mehed toodi katse lõppu.

“Me tunneme end pärast kuuma dušši hästi, suur tänu kõigile pöidlahoidjatele heade sõnade eest,” sõnas Ott Tänak M-Spordi pressiteenistuse vahendusel.

Tänaku auto lebab siiani veehoidla põhjas, kuid meeskond üritab seda veest kätte saada. Auto on ilmselt üsna sügaval, sest uppus väga kiiresti ning veepiiril seda näha pole. “Kõige tähtsam on, et poistega on kõik korras. Nad on šokis ning pisut ehmunud, saatsime nad hotelli, et nad saaks end koguda. Praegu on veel liiga vara, et õnnetuse asjaoludest rääkida,” sõnas M-Spordi meeskonnajuht Malcolm Wilson.

Siiski on esialgse info järgi teada, et tegemist oli auto tehnilise rikke, mitte Oti sõiduveaga. Ametlikult pole õnnetuse asjaoludest räägitud, kuid levib jutt, et auto esiosas purunes midagi, mistõttu kaotas Ott auto üle juhitavuse. M-Spordi meeskond loodab auto varsti kätte saada ning lubasid auto korda teha, et ott saaks Super Rally reeglite järgi jätkata, see aga tundub olukorda arvestades ulme valdkonda kuuluvat. Siiski, saame näha, kas auto saadakse kätte ning kas see õnnestub korda teha.

Galerii kohapealt


Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga